Radu Miruță: „Toți militarii români au fost retrași din Irak. NATO s-a ocupat de evacuarea acestora”

Radu Miruță: „Toți militarii români au fost retrași din Irak. NATO s-a ocupat de evacuarea acestora”
Scris de Daniel Onescu Publicat: 21 mar. 2026, 15:40
Radu Miruță a anunțat că toți militarii români au fost retrași din Irak. Ministrul Apărării a precizat că NATO a coordonat evacuarea a 117 membri ai forțelor armate române și a doi angajați MAE, pe fondul intensificării luptelor în Orientul Mijlociu.
Citește și
- 09:05Casa Albă cere fonduri pentru războiul din Iran: 88 de miliarde de dolari, solicitați de urgență Congresului
- 08:40Trump anunță că Iranul cedează în negocieri: „Sunt de acord cu tot ce vreau eu”
- 08:35Incendiu puternic la un depozit de combustibil din Krasnodar după un atac cu dronă al Ucrainei
- 08:23România, somată de Iran să explice „întregii lumi” de ce a acordat sprijin SUA în război
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din Canada și pe Google News


























