Benjamin Netanyahu: „Atacul asupra Iranului era obligatoriu pentru a preveni o catastrofă”

Premierul Israelului, Benjamin Netanyahu
Scris deRealitatea din Canada
Publicat3 mar. 2026, 08:22
Sursărealitatea.net
Premierul israelian Benjamin Netanyahu a transmis că era obligatoriu ca Israelul, alături de America, să atace acum Iranul pentru a preveni o catastrofă. Acesta a transmis că iranienii aveau ca obiectiv să distrugă America, motiv pentru care și-au construit buncăre subterane care ajutau la programul acestora de bombe atomice. Oficialul a adăugat că era nevoie de un președinte ca Donald Trump pentru a începe această operațiune împotriva Iranului.
Citește și
- 09:58Război în Orientul Mijlociu. SUA și Iran s-au atacat din nou
- 07:49Președintele Serbiei, Aleksandar Vucic, anunță că va demisiona și va convoca alegeri anticipate
- 07:43Venezuela, zguduită de un nou cutremur în timpul operațiunilor de salvare după seismele de miercuri
- 10:58Exclusiv la „Culisele Statului Paralel”: Călin Georgescu, față în față cu Anca Alexandrescu, duminică de la 20:55
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din Canada și pe Google News



























