Bolnavii de cancer vor să dea în judecată Ministerul Sănătății din cauza planului anti-cancer. Acuzații grave aduse ministrului Rafila

Bolnavii de cancer vor să dea în judecată Ministerul Sănătății din cauza planului anti-cancer. Acuzații grave aduse ministrului Rafila
Este oficial! Bolnavii de cancer au decis să dea în judecată Ministerul Sănătății la începutul lunii iulie în cazul în care normele de aplicare pentru planul național de combatere și control a cancerului nu sunt finalizate. Pacienții susțin că tot atunci vor depune și documentele necesare pentru a putea ieși în stradă. Federația Bolnavilor de Cancer a trimis și o scrisoare către comisia pentru cercetarea abuzurilor din Parlament în care reclamă amânarea implementării planului de cancer. În scrisoare, Pacienții spun că "Rafila se consideră mai presus decât legea în România".
Citește și
- 15:35Zelenski anunță lovituri la sute de kilometri în Rusia: Ucraina a atacat un depozit de petrol și două rafinării
- 12:31Exclusiv la „Culisele Statului Paralel”: Călin Georgescu, față în față cu Anca Alexandrescu, duminică de la 20:55
- 11:46Atenționare de călătorie pentru Serbia emisă de MAE: sunt anunțate proteste în Belgrad și alte orașe
- 11:45Alertă de securitate în Republica Moldova. Un cetățean rus, reținut pentru activități suspecte
Urmărește știrile Realitatea din Canada și pe Google News



























