Două românce, dispărute după prăbușirea unei clădiri istorice din Gorlitz, Germania. Anunțul MAE

Clădire prăbușită/ Profimedia
Scris de Realitatea din Canada Publicat: 20 mai 2026, 08:52
Ministerul Afacerilor Externe de la București a confirmat oficial că două tinere de cetățenie română sunt date dispărute în urma prăbușirii unei clădiri istorice din localitatea Görlitz, situată în estul Germaniei.
Citește și
- 16:57Regele Charles, sărbătorit cu fast la Londra. Mii de militari au defilat
- 10:14Coșmar în Belfast. Proteste violente împotriva migranților. Case incendiate, magazine devastate. O familie de români, salvată de poliție
- 08:06Volodimir Zelenski: ”Europa trebuie să fie prezentă la negocierile cu Rusia, dar nu ca mediator”
- 14:58ALERTĂ. Droguri periculoase inundă străzile din Europa, iar traficanții folosesc submarine și drone pentru livrări
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din Canada și pe Google News



























