Peste 40% dintre români au încă toaleta în curte - Moldova și Oltenia stau cel mai rău la acest capitol

Peste 40% dintre români au încă toaleta în curte - Moldova și Oltenia stau cel mai rău la acest capitol
Scris de Realitatea din Canada Publicat: 26 iun. 2023, 12:46
În anul 2022, 11.276.660 locuitori aveau locuinţele conectate la sistemele de canalizare, reprezentând 59,2% din populaţia rezidentă a României, cu 264.473 persoane mai mult decât în anul 2021, arată datele publicate luni de Institutul Naţional de Statistică (INS).
Citește și
- 15:35Zelenski anunță lovituri la sute de kilometri în Rusia: Ucraina a atacat un depozit de petrol și două rafinării
- 12:31Exclusiv la „Culisele Statului Paralel”: Călin Georgescu, față în față cu Anca Alexandrescu, duminică de la 20:55
- 11:46Atenționare de călătorie pentru Serbia emisă de MAE: sunt anunțate proteste în Belgrad și alte orașe
- 11:45Alertă de securitate în Republica Moldova. Un cetățean rus, reținut pentru activități suspecte
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din Canada și pe Google News



























