Protest uriaș, românii ies astăzi în stradă. George Simion strigă adunarea la Curtea de Argeș în sprijinul cetățenilor care nu au apă potabilă

Protest uriaș, românii ies astăzi în stradă. George Simion strigă adunarea la Curtea de Argeș în sprijinul cetățenilor care nu au apă potabilă
Scris de Realitatea din Canada Publicat: 31 ian. 2026, 08:41
Liderul suveraniștilor, George Simion, ajunge astăzi în mijlocul românilor de la Curtea de Argeș care nu au de 4 luni apă potabilă
Citește și
- 07:57Bilanțul cutremurelor din Venezuela urcă la 235 de morți și peste 4.300 de răniți: eforturile de salvare continuă
- 15:35Zelenski anunță lovituri la sute de kilometri în Rusia: Ucraina a atacat un depozit de petrol și două rafinării
- 12:31Exclusiv la „Culisele Statului Paralel”: Călin Georgescu, față în față cu Anca Alexandrescu, duminică de la 20:55
- 11:46Atenționare de călătorie pentru Serbia emisă de MAE: sunt anunțate proteste în Belgrad și alte orașe
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din Canada și pe Google News

























